Jakie systemy ochrony przeciwpożarowej zastosować w chłodni ?

System ppoż dla chłodni

Zwalczanie pożaru wewnątrz chłodni / mroźni może być niezwykle trudne, ponieważ izolowane ściany i sufity zatrzymają ciepło i dym w pomieszczeniu. W przypadku wystąpienia pożaru, w tego typu obiektach, straż pożarna może mieć trudności z odprowadzeniem ciepła i dymu, co spowoduje zerową widoczność i w znaczący sposób wpłynie na szybkość i efektywność akcji gaśniczej. 
W branżach szczególnie wrażliwych na dym i zanieczyszczenia, takich jak przemysł spożywczy, nawet mały pożar może spowodować duże straty finansowe z powodu zanieczyszczenia dymem.

Obszary w chłodni różnią się wielkością i temperaturą otoczenia mimo to system sygnalizacji pożaru zainstalowany w takim obiekcie musi działać z optymalną czujnością. Dzięki odpowiednio dobranemu systemowi sygnalizacji pożaru jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko pożaru i chronić obiekt oraz jego zawartość przez  24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję, pakowanie, logistykę czy ogólnie chłodnie, wykrywanie pożaru w tych pomieszczeniach musi działać niezawodnie pomimo warunków środowiskowych związanych z niskimi temperaturami i możliwością wystąpienia zjawiska kondensacji.

Nagromadzenie się kondensatu może generować wysoki wskaźnik fałszywych alarmów i znaczące pogorszenie ogólnej niezawodności systemu, nie wspominając o utracie zaufania użytkownika do systemu.

Stosowane przez naszą firmę systemy zasysające zapewniają wydajne i niezawodne wykrywanie najdrobniejszych cząstek dymu. Dzięki czemu idealnie sprawdzają się w chłodniach o dowolnej wielkości i mogą pracować w temperaturach od + 30 ° C do –30 ° C.

Instalowane przez INTelectro systemy zasysające zapewniają spójne pobieranie próbek powietrza w chronionej przestrzeni i wyposażone są w podgrzewane punkty próbkujące, co doskonale zapobiega gromadzeniu się lodu. W każdym projekcie systemu przeciwpożarowego dedykowanym dla chłodni stosujemy pułapki kondensacyjne, które idealnie poradzą sobie z możliwym zanieczyszczenie, pyłem oraz skroplinami pary wodnej.

Najnowsze artykuły:

MASZ WIĘCIEJ PYTAŃ ?

 a nasz inżynier ds. bezpieczeństwa pożarowego dobierze i wyceni rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie