system gaszenia bezpośredniego firetrace

Systemy Gaszenia Bezpośredniego Firetrace

Dostarczamy zaawansowane systemy  gaszenia bezpośredniego, które są wykorzystywane do ochrony przed pożarem rozdzielni elektrycznych i szaf sterowniczych, pojazdów i maszyn CNC.

Zabezpieczenie przed pożarem szaf sterowniczych i rozdzielni

Systemy gaszenia  Bezpośredniego Firetrace wykorzystują wrażliwe na ciepło rury, które szybko wykrywają zmiany temperatury i w razie potrzeby szybko gaszą pożary jeszcze w ich początkowej fazie. Nasze systemy gaszenia są dostępne w dwóch konfiguracjach:

 

  • Systemy Gaszenia Bezpośredniego z wyzwalaniem pośrednim (polecane do ochrony pojazdów i maszyn CNC)
  • Systemy Gaszenia Bezpośredniego z wyzwalaniem bezpośrednim (polecane do ochrony rozdzielni i szaf elektrycznych)

 

Systemy można zainstalować w ten sposób, aby służyły do ochrony wielu obudów za pomocą jednego butli, wystarczy poprowadzić dodatkowe przewody do każdej zamkniętej przestrzeni.

Jak działają systemy gaszenia bezpośredniego?

 Krok 1. W momencie, kiedy system wykryje znaczny wzrost temperatury, powyżej przyjętej normy, część rury, która znajduje się najbliżej tego miejsca, pęka, tworząc dyszę rozpylającą.

Krok 2. Kiedy rura uwalnia środek gaśniczy na samym początku powstania pożaru, system jest w stanie stłumić ogień i zapobiec jego rozprzestrzenianiu.

dlp_fire-1

Systemy gaszenia ognia Firetrace dostarczane przez naszą firmę są dostępne w dwóch konfiguracjach: wyzwalanie pośrednie i wyzwalanie bezpośrednie.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się jak działają nasze rozwiązania

Kluczowe zalety oferowanych przez nas systemów

 Systemy Gaszenia Bezpośredniego od Firetrace doskonale sprawdzają się w ochronie przed zagrożeniami elektrycznymi, ponieważ nie mają żadnych metalowych elementów, które są montowane w rozdzielnicach elektrycznych. Mogłoby to spowodować wystąpienie łuku elektrycznego, a to może tylko zwiększyć ryzyko powstania pożaru. W naszych systemach używamy jedynie rurek z tworzyw sztucznych, co ogranicza ryzyko powstania ognia.

MASZ WIĘCIEJ PYTAŃ ?

 a nasz inżynier ds. bezpieczeństwa pożarowego dobierze i wyceni rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie