...

Serwis PPOŻ

Od sprawności poszczególnych elementów instalacji bardzo często zależy skuteczność akcji ratunkowej, a tym samym zdrowie i życie. Nie warto lekceważyć tej kwestii. Zleć profesjonalny serwis przeciwpożarowy naszej firmie – oferujemy kompleksowe naprawy, konserwację i legalizację wszystkich urządzeń przeciwpożarowych. Zatrudniamy doświadczonych ekspertów i dysponujemy specjalistycznym sprzętem.
Montaż Systemów Pożarowych

Dlaczego profesjonalny serwis PPOŻ jest tak ważny?

Sposób, w jaki zostanie przeprowadzony serwis instalacji PPOŻ ma ogromny wpływ na zagwarantowanie gotowości do bezawaryjnej pracy urządzeń przeciwpożarowych, a tym samym na bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynku. Należy pamiętać o tym, że zgodnie z polskim prawem, to właściciel lub zarządca ma obowiązek zapewnić dobry stan techniczny budynku – obejmuje on również odpowiednią ochronę przeciwpożarową.  Sprawny system sygnalizacji pożaru pozwala szybko wychwycić ogień zaprószony w budynku, poinformować o zdarzeniu personel i niezwłocznie wezwać straż pożarną. Dzięki temu możliwe jest błyskawiczne opanowanie ognia, zanim ten się rozprzestrzeni co ma kluczowe znaczenie dla uratowania życia ludzi i majątku.

Niestety, wraz z upływem czasu poszczególne elementy systemu przeciwpożarowego mogą tracić swoją sprawność, ulegać uszkodzeniu lub utracie jakości. Z tego powodu należy systematycznie sprawdzać ich stan.
Wyobraź sobie, w budynku  wybucha pożar  a Ty nie otrzymujesz o tym zdarzeniu żadnej informacji, ponieważ nie działają np. sygnalizatory akustyczno-optyczne.  Odkrywasz zagrożenie dopiero w momencie, gdy pożar jest już poważny. Otoczony płomieniami masz do dyspozycji jedynie starą gaśnicę, a popsute oświetlenie awaryjne utrudnia Ci nawet znalezienie drogi ewakuacyjnej. Taka sytuacja może skończyć się tragicznie. Nowoczesne środki ochrony przeciwpożarowej pozwalają skutecznie zabezpieczyć budynek: wykryć zagrożenie na wczesnym etapie i szybko je wyeliminować. Z tego powodu tak ważne jest, by wszystkie urządzenia przeciwpożarowe zawsze były sprawne.

Serwis systemów przeciwpożarowych – oferta

Oferujemy Państwu profesjonalne naprawy systemów przeciwpożarowych, central ppoż, czujników dymu, sygnalizatorów , a także innych urządzeń peryferyjnych. W ramach gwarancyjnego i pogwarancyjnego serwisu naprawiamy systemy takie jak:

 • systemy sygnalizacji pożaru SAP;
 • systemy dźwiękowe ostrzegawcze DSO;
 • systemy oddymiania SO;
 • systemy detekcji gazów;
 • systemy zamknięć ogniowych;
 • oświetlenie awaryjne ewakuacyjne;
 • systemy gaszenia mgłą wodną i gazami.

oraz wielu innych elementów systemów ochrony przeciwpożarowej.
Nasi klienci zawsze mogą liczyć na fachową obsługę, rzetelność i atrakcyjne ceny.

Naprawy urządzeń PPOŻ - producenci

Naprawiamy i serwisujemy systemy ppoż wszystskich renomowanych producentów.

Kto może przeprowadzać serwis urządzeń PPOŻ?

Polskie prawo nie precyzuje dokładnie, kto może przeprowadzać serwis urządzeń przeciwpożarowych – nie ma konkretnych uprawnień, które musiałaby posiadać osoba zajmująca się na przykład konserwacją gaśnic. Przy wyborze konkretnej firmy, której to zlecisz, nie warto nigdy kierować się wyłącznie kryterium najniższej ceny. Nie chodzi przecież tylko o to, by wykonana naprawa pozwalała jedynie spełnić wymóg prawny, lecz rzeczywiście dawała poczucie bezpieczeństwa.

Z tego powodu nasza firma zatrudnia ekspertów z dużym doświadczeniem. O odpowiedniej wiedzy i umiejętnościach mogą świadczyć chociażby ukończone kursy dla konserwatorów systemów przeciwpożarowych organizowane przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej czy Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa, a także inne kursy prestiżowych organizacji szkoleniowych. Osoba, która przeprowadza serwis systemów pożarowych oprócz doskonałej znajomości samych urządzeń, powinna również znać wymogi opisane w Polskich Normach i przeprowadzać naprawy  ściśle według nich.

Serwis instalacji przeciwpożarowych – powierz naprawy doświadczonym ekspertom!

Nasi pracownicy bardzo dobrze znają sprzęt wiodących producentów i posiadają niezbędne uprawnienia do zajmowania się jego naprawami. Oferujemy gwarancyjny i pogwarancyjny serwis urządzeń PPOŻ takich marek jak:

 • Polon Alfa –  systemy serii Polon 4100 Polon 4200, Polon 4900, Polon 6000 oraz systemy Ignis;
 • Bosch – systemy  FPA-200 i FPA- 500;
 • Siemens –  systemy Cerberus ( FC722, FC723, FC724, FC726) i Synowa
 • Honeywell –  Esser – systemy  FlexES Control i IQ8 Control
 • i wiele innych 

Co zyskasz, zlecając serwis systemów PPOŻ naszej firmie?

Zlecając serwis instalacji PPOŻ naszej firmie zawsze możesz mieć pewność, że zostanie on wykonany szybko, sprawnie i rzetelnie. Oferujemy Państwu kompleksową usługę, która obejmuje stały nadzór techniczny, a w jego ramach przeprowadzamy konserwacje i naprawy systemów przeciwpożarowych, oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego, systemów oddymiania w tym central oraz klap oddymiających, systemów detekcji gazów toksycznych i wybuchowych. Wszystkie działania podejmujemy bezzwłocznie, tak aby zapewnić ciągłe niezakłócone działania systemu. Co ważne, nasi pracownicy przeprowadzają  również szkolenia z zakresu obsługi systemów przeciwpożarowych, dzięki czemu nie muszą Państwo się obawiać, że zostaną pozostawieni sami sobie ze sprzętem, który nie zawsze jest prosty w obsłudze.

MASZ WIĘCIEJ PYTAŃ ?

 a nasz inżynier ds. bezpieczeństwa pożarowego dobierze i wyceni rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie

NASZE DOŚWIADCZENIE W LICZBACH

0 +
LAT NA RYNKU
0 +
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
0 +
m2 ZABEZPIECZONYCH POWIERZCHNI

Firmy, które nam zaufały

Poznaj firmy, które obdarzyły nas zaufaniem i powierzyły nam kwestie bezpieczeństwa.
Współpracowaliśmy z wieloma przedsiębiorstwami, dla których opracowywaliśmy różnego rodzaju dokumentacje,
audyty i świadczyliśmy usługi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Poniżej znajdziesz nazwy firm naszych klientów.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.