...

Projekt instalacji ppoż.

Projektujemy Instalacje Przeciwpożarowe zgodne z przepisami prawa budowlanego i ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem ich skuteczności w: wykrywaniu, powstrzymywaniu, kontrolowaniu i gaszeniu pożaru na wczesnym etapie. Stosujemy systemy biernej i aktywnej ochrony przeciwpożarowej, w zależności od wymagań klienta i etapu realizacji inwestycji.
projekty instalacji przeciwpożarowych

W systemypozarowe-24.pl zajmujemy się projektowaniem, kontrolą, konserwacją i instalacją nowoczesnych systemów przeciwpożarowych. Zadbamy więc o bezpieczeństwo Twojego obiektu od A do Z, wyposażając go w szereg elementów ochrony przeciwpożarowej. Zaufaj zespołowi specjalistów pożarnictwa, który ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu instalacji przeciwpożarowych.

Projektowanie instalacji przeciwpożarowych – systemypozarowe-24.pl

Projekty dźwiękowych systemów ostrzegawczych, systemy sygnalizacji pożaru, systemy gaszenia i wiele innych czynnych oraz biernych zabezpieczeń ppoż. to nie zwykłe zaplanowanie urządzeń i ich lokalizacji. Żeby projektowanie instalacji przeciwpożarowych miało przysłowiowe ręce i nogi, specjaliści z systemypozarowe-24.pl najpierw wnikliwie analizują uwarunkowania panujące w konkretnym budynku. W każdym obiekcie mogą występować innego typu zagrożenia pożarowe, które można zredukować właśnie przez odpowiednio zaprojektowaną instalację ppoż.

Nasze projekty systemów bezpieczeństwa i elementów ochrony przeciwpożarowej uwzględniają wysokie standardy jakości i wszystkie obowiązujące normy. Nie jesteśmy zwolennikami spełniania minimalnych wymogów – im lepiej opracowane bierne i czynne zabezpieczenia ppoż., tym wyższy poziom bezpieczeństwa osób i rzeczy w budynkach – a na tym zależy nam najbardziej. To, czy nasz projekt ppoż. został prawidłowo opracowany, sprawdzamy „na własnej skórze”, bo sami montujemy wszystkie urządzenia.

Instalacja ppoż. – projekt to nie wszystko!

Projektowanie instalacji przeciwpożarowych jest częścią kompleksowego procesu, który maksymalnie podnosi bezpieczeństwo pożarowe w obiekcie. Taki proces wygląda następująco:

  1. Spotykamy się i wstępnie omawiamy projekty wszystkich instalacji przeciwpożarowych, jakie mają znaleźć się w obiekcie. Opowiesz nam o swoich potrzebach i wymaganiach, a my dopasujemy do nich swoją ofertę. Dzięki temu projekt ppoż. będzie dostosowany nie tylko do uwarunkowań obiektu, ale także do Twoich oczekiwań.
  2. Teraz kolej na nas – przedstawimy Ci nasz pomysł na projekt ppoż. Proponujemy najskuteczniejsze rozwiązania dla konkretnego budynku. Sprawdzimy, czy nasza koncepcja pokrywa się z Twoimi wyobrażeniami i wypracujemy dalszy plan działania.
  3. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami – projekty systemów bezpieczeństwa pożarowego zawsze są konsultowane z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Dzięki temu zyskasz pewność, że zamontowane instalacje będą pokrywać się z obowiązującym prawem.
  4. Wykonujemy profesjonalny montaż elementów ochrony przeciwpożarowej. Biorąc na siebie i projekty instalacji ppoż., i wdrażanie ich później w budynkach, możemy zapewnić najwyższy poziom ochrony – w końcu nikt nie zamontuje systemów przeciwpożarowych lepiej, niż osoby, które same je zaprojektowały!
  5. Żeby centrala była prawidłowo zintegrowana z wszystkimi urządzeniami zabezpieczającymi obiekt przed wybuchem i skutkami pożaru, musimy ją odpowiednio zaprogramować. Po zaprojektowaniu i montażu przygotowujemy instalację ppoż. do efektywnego i bezawaryjnego użytkowania.
  6. Kontrolujemy działanie systemu po wykonaniu zlecenia. Po wdrożeniu projektu instalacji przeciwpożarowej jesteś objęty opieką posprzedażową. Robimy konserwacje wszystkich urządzeń, tak żeby zawsze działały w pełni poprawnie, a awarie były zredukowane do minimum.

Projektowanie instalacji przeciwpożarowej – współpraca i wydajność

Żeby instalacje przeciwpożarowe były nie tylko zgodne z obowiązującymi przepisami, ale również wydajne, konieczna jest współpraca właścicieli, projektantów, konsultantów i przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. Na każdym etapie projektowania instalacji przeciwpożarowych konsultujemy się między sobą, żeby stworzyć systemy skutecznie zwiększające bezpieczeństwo. Dzielimy się naszą wiedzą, żeby jak najwięcej osób znało zasady ochrony przed ogniem.

Projektowanie instalacji przeciwpożarowych jest oparte na znajomości różnych źródeł pożaru oraz przyjęcie systemowego i zintegrowanego podejścia przez projektanta. Trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie elementy budynku jako jeden kompleksowy system zabezpieczeń. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie najwyższego stopnia ochrony ludzkiego życia przed ogniem i produktami spalania oraz ograniczenie potencjalnych strat finansowych.

Podczas projektowania instalacji ppoż. nasz zespół inżynierów integruje wymagania normatywne z innymi środkami bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz strategiami projektowymi, żeby stworzyć skuteczne środki ochrony przed pożarem. Innymi słowy – łączymy nasze wieloletnie doświadczenie praktyczne z obowiązującym prawem i w ten sposób powstają wydajne, intuicyjne i wielofunkcyjne projekty instalacji ppoż.

Żeby zabezpieczenie przed ogniem było na wysokim poziomie, systemu ochrony ppoż. muszą zapobiegać wybuchowi pożaru, ale jeśli do niego dojdzie, to muszą również go szybko wykryć, zminimalizować jego skutki i umożliwić sprawną ewakuację oraz akcję ratunkową i gaśniczą. Tym wszystkim funkcjom może sprostać tylko projekt ppoż., który składa się z wielu różnych, ale zintegrowanych ze sobą instalacji. Montujemy więc:

  • bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe (inaczej pasywną ochronę ppoż. stosowaną na etapie budowy – zalicza się do niej np. montaż drzwi i schodów przeciwpożarowych, użycie materiałów niepalnych, budowa dylatacji i kanałów oddymiających),
  • czynne zabezpieczenia przeciwpożarowe (czyli aktywną ochronę przeciwpożarową obejmującą wszystkie systemy reagujące w przypadku powstania pożaru, np. sygnalizatory, alarmy, oświetlenie awaryjne, klapy dymowe, przeciwpożarowe wyłączniki prądu)

Dbamy o dokładną realizację instalacji przeciwpożarowych, zaczynając od projektu, a na oddaniu budynku do użytku kończąc.

Projekty dźwiękowych systemów ostrzegawczych

Opracowywanie instalacji przeciwpożarowej to po pierwsze wybór odpowiedniego sygnalizatora, który powiadomi o zagrożeniu. System DSO, czyli dźwiękowy system ostrzegawczy musi współgrać z alarmem optycznym – tylko razem mogą stanowić w pełni skuteczne rozwiązanie. Projekt instalacji przeciwpożarowej musi zakładać również dopasowanie sygnalizatorów dźwiękowych i optycznych do centrali, która kieruje wszystkimi zabezpieczeniami ppoż. w obiekcie.

projekt instalacji ppoż
projekt ppoż

Projekty systemów sygnalizacji pożaru i projekty dźwiękowych systemów ostrzegawczych cieszą się popularnością nie tylko w obiektach użyteczności publicznej. Można je zamontować również na prywatnych posesjach i w mieszkaniach u każdego, kto chce zadbać o bezpieczeństwo osób i rzeczy znajdujących się w budynku. Projektowanie instalacji przeciwpożarowych polega m.in. na integrowaniu systemu DSO i SSP i zadbaniu o przestrzeganie norm prawnych.

Dzięki temu, że zajmujemy się projektowaniem instalacji przeciwpożarowych od lat, wiemy, co zrobić, żeby systemy sygnalizacji pożaru działały wielofunkcyjnie i niezawodnie. Zapewniamy bezawaryjne monitorowanie pomieszczeń i wykrywanie ognia, alarmowanie sygnałami optycznymi i dźwiękowymi, powiadomienie straży pożarnej, a także sterowanie urządzeniami wykonawczymi. A za to wszystko odpowiada serce systemu, czyli centrala.

instalacja ppoż projekt

Projekt instalacji przeciwpożarowej – dokumentacja

Systemy sygnalizacji pożarowej, sprzęt gaśniczy, przeciwpożarowe wyłączniki prądu – montaż tych i wielu innych zabezpieczeń ppoż. będzie miał największy sens wtedy, gdy użytkownicy budynku będą wiedzieli, jak się zachować w sytuacji zagrożenia. Projekty systemów bezpieczeństwa wzbogacamy więc o opracowanie planów ewakuacyjnych, ekspertyz ppoż. i instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

Znamy wszystkie wymogi Państwowej Straży Pożarnej, więc wiemy, jak muszą wyglądać takie dokumenty. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w pracy z wieloma klientami potrafimy przekazać zasady bezpieczeństwa pożarowego w zrozumiały i skuteczny sposób. Projektowanie instalacji ppoż. to dla nas nie tylko zaplanowanie i wdrożenie niezbędnych urządzeń – to także przeszkolenie ludzi, którzy będą ich na co dzień używać i którzy będą przez nie chronieni.

Projekty instalacji wentylacji i oddymiania

Kiedy wybucha ogień, kanały wentylacyjne i oddymiające zmniejszają ilość dymu w pomieszczeniach. Należą do biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, które uwzględniamy, opracowując projekty instalacji wentylacji w obiekcie. To niezbędny element każdego systemu ochrony ppoż., bo gazy unoszące się w powietrzu po pierwsze są toksyczne i można się nimi zatruć, a po drugie ograniczają widoczność, a co za tym idzie – utrudniają bezpieczną ewakuację.

Projekt instalacji przeciwpożarowej może zakładać dwa rodzaje kanałów wentylacyjnych – prostokątne lub okrągłe o różnym kształcie przekroju. Wszystko szczelnie łączymy za pomocą kształtek – nie tylko projektujemy, ale też montujemy instalacje przeciwpożarowe w obiektach publicznych i prywatnych.

To tylko przykłady zabezpieczeń przeciwpożarowych, które możemy zaprojektować, wdrożyć, a następnie kontrolować ich działanie podczas opieki posprzedażowej. Dzięki nam bezpieczeństwo każdego obiektu jest w dobrych rękach – pozwól nam kompleksowo zadbać o ochronę przed ogniem.

MASZ WIĘCIEJ PYTAŃ ?

 a nasz inżynier ds. bezpieczeństwa pożarowego dobierze i wyceni rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie

NASZE DOŚWIADCZENIE W LICZBACH

0 +
LAT NA RYNKU
0 +
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
0 +
m2 ZABEZPIECZONYCH POWIERZCHNI

Firmy, które nam zaufały

Poznaj firmy, które obdarzyły nas zaufaniem i powierzyły nam kwestie bezpieczeństwa.
Współpracowaliśmy z wieloma przedsiębiorstwami, dla których opracowywaliśmy różnego rodzaju dokumentacje,
audyty i świadczyliśmy usługi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Poniżej znajdziesz nazwy firm naszych klientów.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.